Sport

01.08.2020

Vratila se Superliga, 'večiti' slavili, Partizan trijumfovao nakon uzbudljivog preokreta u Kruševcu, evo i ostalih rezultata

Superliga Srbije donela nam je izobilje uzbuđenja i golova u današnjem programu.

Fudbaleri Partizana savladali su posle preokreta Napredak u Kruševcu sa 3:1, u prvom kolu Superlige Srbije.

Nakon jednog kornera i lošeg otklanjanja opasnosti pred svojim golom igrača Partizana, lopta stiže do Srđana Kočića, koji je prihvata, namešta se i pogađa dalji ugao golmana Aleksandra Popovića.

Crno-beli su u drugom poluvremenu uspeli da nadoknade zaostatak i preko Lazara Markovića, Bibrasa Natha i Nikole Čolića ostvare prvi trijumf u sezoni.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Novi Pazar sa 3:0, u prvom kolu Linglong Superlige Srbije.

Crveno-beli su krenuli jako od samog početka i do vođstva su stigli u 8. minutu.

Novi-stari krilni napadač šampiona Srbije Aleksandar Katai je lepo probio po levoj strani, uposlio Srđana Spiridonovića, kome nije bilo teško da postigne gol na svom debiju.

Bio je to njegov treći gol na isto toliko mečeva, ako računamo i nezvanične, prijateljske.Upravo je Vulić imao najviše pokušaja u nastavku da savlada Drobnjaka, a u tome je u 81. minutu i uspeo.

Sjajno je iz slobodnog udarca prebacio živi zid i pogodio mrežu Drobnjaka za konačnih 3:0.

Čukarički je na Banovom brdu savladao ubedljivo ekipu Inđije sa 3:0. Ekipa Aleksandra Veselinovića je u duelu sa zeleno-belima do vođstva došla golom Asmira Jakevića u 38. minutu, Marko Docić povećao je u 41. minutu na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Okeue u 91. minutu.

Voždovac je 'pao sa krova', protivnik 'zmajevima' bila je ekipa Radnika iz Surdulice. Izabranici Sime Krunića bili su konkretniji. Milan Makarić doneo je vođstvo Surduličanima u 36. minutu, isti igrač je u 64. minutu uvećao na 2:0, kapiten Voždovca Jovan Nišić smanjio je zaostatak domaćina u 84. minutu, ali je sa 'bele tačke', Ukrajinac Evgen Pavlov postavio konačnih 3:1.

Radnički je u Nišu dočekao Metalac iz Gornjeg Milanovca. Novajlija Žarko Marković postigao je gol u 22. minutu, stameni defanzivac upisao se u strelce na svom debiju. U 35. minutu isključen je Vranjanin nakon drugog žutog kartona. Mladi Stefan Mitrović je u 45. minutu povisio na 2:0 za Nišlije, a autogolom Anđelkovića postavljen je konačan rezultat 3:0.

Ekipa Proletera je savladala Rad sa 2:0, oba gola za domaćina postigao je Viktor Živojinović, te je četa Branka Žigića sezonu otpočela pobedom. Duel Mačve i Bačke završen je rezultatom 1:0, a crno-crveni slavili su golom Filipa Božića.