Sport

23.05.2020

Veslači na Adi dočekali ministra Udovičića

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić iznenadio je naše veslače Miloša Vasića i Martina Mačkovića na današnjem treningu.
 
 
- Period iza nas je bio pun izazova u svakom smislu i sjajno je i važnije od svega to što u vama vidim nepokolebljiv motiv, čvrstu rešenost i bezuslovnu spremnost da nadoknadite sve i nastavite dalje. To je primer, poruka i energija koja nam je svima danas potrebnija nego ikada. Zato, samo hrabro šampioni u nove pobede, tu smo u svemu za vas i uz vas! - poručio je ministar Udovičić našim dugogodišnjim reprezentativcima koji su izborili i normu za predstojeće Olimpijske igre.
 
Srbija će krajem septembra biti domaćin Evropskog prvenstva za juniore, dok će se seniorsko Evropsko prvenstvo održati u oktobru u Poljskoj.
 
Ispred Veslačkog saveza Srbije ministra su dočekali predsednik UO Viktor Nikolić, generalni sekretar Nebojša Jevremović i trener reprezentacije Nebojša Ilić, koji je jedan od najcenjenijih trenera sveta kada su dvojci u pitanju.
 
- Tokom Vandrednog stanja naši veslači radili su u kućnom režimu. Svi reprezentativci, seniori i juniori dobili su ergometre, na kojima su radili i dva puta dnevno. Jedva su dočekali da ubace čamce u vodu. Nadamo se da je ministar Udovičić zadovoljan posetom i preneli smo mu naše planove za naredne mesece - istakao je Nebojša Jevremović.

cinn_gdn_general_jul3__vesti-regiona_1