Sport

25.01.2022

NOVO ZLATO U BEOGRADU! Olimpijski prvak u skoku motkom Arman Duplantis jedva čeka početak dvoranskog SP

Olimpijski šampion u skoku motkom Šveđanin Armand Gustav Duplantis jedva čeka da dođe u Beograd na dvoransko SP od 18. do 20. marta u "Štark areni", gde želi da osvoji još jedno zlato.

Popularni Mondo je skrenuo pažnju na sebe još kao 15-godišnjak, a uspeo je da sruši svetski rekord Ukrajinca Sergeja Bubke star 21 godinu. Sada se diči visinom od 6,18 metara. Magični atletičar u karijeri je do sada osvojio šest titula.

- Radujem se novom dolasku u Beograd. Prošle godine sam bio gost i promoter Otvorenog prvenstva Srbije, ovaj put imam poseban zadatak, borbu na Svetskom šampionatu u dvorani gde očekujem pobedu i osvajanje novog zlata - ističe za sajt Srpskog atletskog saveza olimpijski šampion.

Mondo potiče iz sportske porodice, a ljubav prema atletici nasledio je od roditelja. Otac mu je bio skakač motkom, dok je majka bila sedmobojka i odbojkašica. Veoma mlad je postao svetski rekorder i osvajač zlatne olimpijske medalje. Na pitanje da li je ponosan na svoja dostignuća odgovorio je:

- Naravno da sam ponosan na svoje svetske rekorde i olimpijsku pobedu, ali u isto vreme osećam da je ovo samo početak duge uspešne priče. Moje uspomene na rekorde i moje olimpijsko zlato su sjajni, ali već se radujem novim izazovima i rekordima. Uvek gledam napred i postavljam sebi nove zadatke - objašnjava Duplantis.

Atletika zahteva svakodnevan veliki rad i odricanje. Ne ostavlja prostor za izlaske, provod, sve ono što rade mladi koji nisu u ovakvoj profesionalnoj i sportskoj priči koju živi zlatni Armando. Da li je bilo dana kada ste mislili da želite da odustanete od atletike?

Ulaznice

ZVANIČNI partner za prodaju karata za SP je firma "Tikets" na veb-lokaciji tickets.rs. Karte se mogu kupiti na njihovim biletarnicama: TC "Ušće", Dom omladine i Bilet servis, kao i onlajn na adresu:  Tickets | World Athletics Indoor Championships

Maja Ćirić izborila Svetsko prvenstvo

MAJA Ćirić je postala peti član naše atletske reprezentacije na dvoranskom SP od 18. do 20. marta u Beogradu, pošto je na mitingu u glavnom gradu istrčala normu na 400 m - 52,86.

Osim Ćirićeve norme imaju: Ivana Vuleta Španović (skok udalj), Armin Sinančević i Asmir Kolašinac (bacanje kugle) i Elzan Bibić na 3.000 metara. Poslednju šansu za ispunjenje norme atletičari imaju 7. marta na međunarodnom mitingu Belgrade Indoor. 
 
FOTO: Atletski savez Srbije

cinn_gdn_general_jul3__vesti-regiona_1