Sport

26.03.2024

Atlanta od "minus 30" do pobede protiv Bostona, Bogdanović postigao 22 poena

Košarkaši Atlante pobedili su na svom terenu ekipu Bostona rezultatom 120:118 u noćašnjem meču NBA lige.

Boston je četiri i po minuta pre kraja prvog poluvremena imao prednost od 30 poena (68:38), ali su košarkaši Atlante uspeli da naprave preokret i da pobede rezultatom 120:118. Ovo je najveći preokret jednog tima u NBA ligi ove sezone.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Deandre Hanter sa 24 poena, sedam skokova i tri asistencije. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović bio je starter u ekipi Atlante, a na terenu je proveo nešto manje od 40 minuta. On je za to vreme zabeležio 22 poena, četiri skoka, tri asistencije, jednu ukradenu i dve izgubljene lopte.

Kod gostiju, najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 37 poena, dok je Džejlen Braun dodao 24.

Boston se nalazi na prvom mestu na tabeli Istočne konferencije NBA lige sa 57 pobeda i 15 poraza, dok je Atlanta deseta sa skorom 32/39.